Nakladatelství PUTUJME

Czech Czech

ruka

Nakladatelství PUTUJME získalo zvláštní ocenění od Památkové komory ČR za dlouholetou ediční činnost v soutěži "Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň"

putujme1 Eshop Putujme - Aktuality

npu logo

banner_2 Eshop Putujme - Aktuality

banner 3

banner_4 Eshop Putujme - Aktuality

 

Aktuality

V roce 2015 se skupina kamarádů kolem Filipa Šrámka rozhodla točit videa o zajímavostech v okolí města Litvínova. Zpočátku prezentovali, jak vypadají v současnosti staré komunikace, úvozové cesty, gloriety a vyhlídky, stará důlní díla nebo třeba patníky či katastrální kameny. Brzy poté se ke skupině připojil archeolog Mgr. Milan Sýkora, který se specializuje na středověké hrady. Skupina tak začala točit filmy o archeologických průzkumech a hlavně o severočeských hradech, především seriály Hrady a zříceniny v Krušných horách a Hrady, zámky a tvrze na českém severozápadu. Milan Sýkora je odborným garantem a zároveň hlavním průvodcem projektu.

Firma Budget Direct vybrala 7 slavných hradů Evropy a ve spolupráci s grafiky a architekty se pokusila o jejich vizualizaci. Díky tomuto počinu se můžeme podívat na poměrně zdařilé rekonstrukce, jak by tyto hrady vypadaly dnes, kdyby jejich podoba byla zachována z dob jejich největší slávy. Vybrané hrady firmou Budget Direct jsou: Hrad Samobor (Chorvatsko), Hrad Gaillard (Francie), Hrad Dunnottar (Skotsko), Hrad Menlo (Irsko), Hrad Olštýn (Polsko), Spišský hrad (Slovensko) Hrad Poenari (Rumunsko).

O hradu Bouzov se písemné prameny poprvé zmiňují v roce 1317. Olomoučtí archeologové ale při záchranném výzkumu v jeho příkopu zjistili, že stál již ve 13. století.

V roce 2019 se na našem pozoruhodném hradě Starý Jičín uskutečnilo bezmála dvacet menších či větších dobrovolných brigád organizovaných spolkem Strážci-Guardians - Starojickou družinou pro záchranu hradu, pod záštitou místního obecního úřadu. Na to, zda vše probíhá tak, jak má být, dohlíželi pracovníci Památkového ústavu v Ostravě. Hlavním cílem brigád bylo 

Rádi bychom Vás informovali, že celá naše produkce vlastivědných průvodců je nově dostupná v prodejně Knihcentrum.cz,

KNIHCENTRUM.CZ - Ostrava
Smetanovo náměstí 222/8, 702 00
Ostrava

Rádi bychom Vás informovali, že celá naše produkce vlastivědných průvodců je nově dostupná v prodejně Knihcentrum.cz,

KNIHCENTRUM.CZ - Brno (OC Olympia)
U Dálnice 777, 664 42 Modřice
Brno

Rádi jsme finančně podpořili hrad Starý Jičín, protože právě vlastivědný průvodce s pořadovým číslem 1, je průvodce o hradě Starý Jičín. Rekonstrukce s pořadovým číslem 1 je rekonstrukcí Starý Jičín. Hrad Starý Jičín je naší srdeční záležitostí a samozřejmě také všechny ostatní hrady a zámky naší krásné vlasti.

Rádi bychom Vás informovali, že celá naše produkce vlastivědných průvodců je nově dostupná v prodejně Knihcentrum.cz

KNIHCENTRUM.CZ - Praha OC Černý Most
Chlumecká 765/6, 198 19
Praha 9

Archeologický výzkum v místnostech paláce probíhá už od konce července. „Během stavby byla odstraněna konstrukce betonových podlah z osmdesátých let minulého století a dostali jsme se pod jejich úroveň,“ přiblížil archeolog Zdeněk Schenk z Muzea Komenského v Přerově.  Právě v těchto místech narazili badatelé na zdi starších stavebních konstrukcí a odkryli průběh hlavní hradební zdi, která obepínala jádro Helfštýna. K ní byly během let postupně přistavovány další objekty na palácovém nádvoří. Nejvzácnější je nález části zachovaného interiéru jedné z místností starého gotického paláce, která se skrývala pod vrstvou suti. Během radikální renesanční přestavby v 16. století totiž došlo k rozebrání staršího objektu a na jeho základech vznikl palác v rozsahu, jak jej známe dnes.

Pomóóc, skřítek Dřímálek se ztratil! Jeho kamarádi ho už hledali snad úplně všude. Potřebují lidskou pomoc! Je tedy nejvyšší čas podniknout záchrannou misi, ke které postačí dostatek kuráže a chytrý telefon! Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

Strana 1 z 4

Putujme po hradech a zámcích

j pismenosme pyšni na naše hrady a zámky, proto máme o ně zájem a máme je rádi, málokde v Evropě jich mají takové množství. Jsou jedinými staletými starožitnostmi, které si můžeme libovolně prohlížet, „sáhnout si“ na ně a spojovat je třeba s turistikou. Jsou staré, tajuplné, krásné i ve zříceninách. Vnímavý člověk - to je ten základní kámen našeho snažení, protože - jak prohlásil náš přední odborník na hrady a zámky Dobroslav Líbal - „Zaujetí památkami znamená především zaujetí lidmi“. Proto předkládáme veřejnosti naše produkty ve „stravitelnější“ podobě - drobné publikace psané formou blízkou kronikářským zápisům a pohlednice rekonstrukcí hradů i zámků, jak před staletími vypadaly (nebo mohly vypadat), v krajině. Putujme po hradech a zámcích je počin, který bychom mohli také nazvat "hrady a zámky trochu jinak". Nápad vznikl již někdy před 35 lety, ale musel čekat na svou příležitost, a také velmi dlouho uzrávat, než jsme ho mohli uvést v život.

Prodejna Nakladatelství PUTUJME

janacek RODNY DUM

Možnost osobního odběru zboží:
Informační centrum Hukvaldy čp. 40
Hukvaldy, 739 46

Po 09.00 - 17.00 hod.
Út 09.00 - 17.00 hod.
St 09.00 - 17.00 hod.
Čt 09.00 - 17.00 hod.
09.00 - 17.00 hod.
So 09.00 - 17.00 hod.
Ne 09.00 - 17.00 hod.

Kontakt

Nakladatelství PUTUJME
Horní Sklenov č.p. 81
739 46, Hukvaldy
Česká republika

IČ: 75259664
DIČ: CZ8203185199

Tel.: +420 604 666 580
Email: nakladatelstvi@putujme.cz

Přidejte se k nám na Facebooku