Nakladatelství PUTUJME

Czech Czech

Nově doručujeme balíčky i do ZÁSILKOVNY

zasilkovna_map Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

ruka

Nakladatelství PUTUJME získalo zvláštní ocenění od Památkové komory ČR za dlouholetou ediční činnost v soutěži "Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň"

putujme1 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

npu logo

banner_2 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

banner 3

banner_4 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

 
úterý, 26 leden 2021 16:16

Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

Miniaturní sběratelské modely hradů, zámků a památek v plastových krabičkách o vnějších rozměrech 42x32x28 mm dávají sběrateli možnost vytvořit si rozsáhlou sbírku modelů, neomezující se jen na pár nejznámějších památek. Modely se vejdou třeba i do kapsy u oblečení, takže se jedná o ideální turistický suvenýr. Kolekce je číslovaná a stále se rozrůstá o další modely. Zespoda je na krabičce nalepen štítek se základními informacemi o objektu (GPS lokace, umístění na mapce republiky, webové stránky památky či obce).

Model hradu Šostýn zachycuje hrad kolem roku 1420. Při vzniku modelu jsou použity rekonstrukce Rostislava Vojkovského, J. P. Štěpánka a poznatky Jiřího Tichánka, který se osobně účastnil archeologických vykopávek na tomto hradě. Jsme rádi, že díky moderním technologiím může vniknout dokonale propracovaná rekonstrukce hradu, který si můžeme prohlédnout ze všech stran a úhlů.

sostyn_1 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

Hrad Šostýn (3D model rekonstrukce - kolem roku 1420)

sostyn 3

Hrad Šostýn (3D model rekonstrukce - kolem roku 1420)

 vyrp11 122sostyn model 2 640x480

Hrad Šostýn - kolem roku 1420 (výsledný model)


Z technologického hlediska jde o současnou špičku v oblasti 3d tisku (DLP technologie, síla vrstvy 0,025mm) a unikátní, vlastními silami vyvinutý systém výroby odlitků (vakuum se zde využívá velmi specifickým způsobem). Softwarová modelace se provádí velmi detailně, vykreslují se detaily již od cca 0,1mm se snahou o realistické zpracování. Velikostně jsou modely vždy uzpůsobeny vhodnému umístění v krabičce, takže nemají jednotné měřítko. Pro modely jsou vyráběny také originální dřevěné stojánky, sestavitelné v poličky.

stary jicin 1

Hrad Hukvaldy (3D model)

hukvaldy01

Hrad Hukvaldy - výsledný model

stramberk

Hrad Štramberk (3D model)

stramberk01 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

Hrad Štramberk - výsledný model

stary_jicin_1 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME se ve spolupráci s firmou VISTA Model podílelo na vzniku miniaturních modelů hradů Šostýn, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy.

Hrad Starý Jičín (3D model)

01staryjicin

Hrad Starý Jičín - výsledný model

 

Více informací naleznete přímo na webu VISTA Model, kde si můžete i tyto unikátní modely hradů a zámků zakoupit.

Číst 116 krát Naposledy změněno úterý, 26 leden 2021 17:35

Putujme po hradech a zámcích

j pismenosme pyšni na naše hrady a zámky, proto máme o ně zájem a máme je rádi, málokde v Evropě jich mají takové množství. Jsou jedinými staletými starožitnostmi, které si můžeme libovolně prohlížet, „sáhnout si“ na ně a spojovat je třeba s turistikou. Jsou staré, tajuplné, krásné i ve zříceninách. Vnímavý člověk - to je ten základní kámen našeho snažení, protože - jak prohlásil náš přední odborník na hrady a zámky Dobroslav Líbal - „Zaujetí památkami znamená především zaujetí lidmi“. Proto předkládáme veřejnosti naše produkty ve „stravitelnější“ podobě - drobné publikace psané formou blízkou kronikářským zápisům a pohlednice rekonstrukcí hradů i zámků, jak před staletími vypadaly (nebo mohly vypadat), v krajině. Putujme po hradech a zámcích je počin, který bychom mohli také nazvat "hrady a zámky trochu jinak". Nápad vznikl již někdy před 35 lety, ale musel čekat na svou příležitost, a také velmi dlouho uzrávat, než jsme ho mohli uvést v život.

Prodejna Nakladatelství PUTUJME

janacek RODNY DUM

Možnost osobního odběru zboží:
Informační centrum Hukvaldy čp. 40
Hukvaldy, 739 46

Po 09.00 - 17.00 hod.
Út 09.00 - 17.00 hod.
St 09.00 - 17.00 hod.
Čt 09.00 - 17.00 hod.
09.00 - 17.00 hod.
So 09.00 - 17.00 hod.
Ne 09.00 - 17.00 hod.

Kontakt

Nakladatelství PUTUJME
Horní Sklenov č.p. 81
739 46, Hukvaldy
Česká republika

IČ: 75259664
DIČ: CZ8203185199

Tel.: +420 604 666 580
Email: nakladatelstvi@putujme.cz

Přidejte se k nám na Facebooku

Hlavní menu