Nakladatelství PUTUJME

Czech Czech

Nově doručujeme balíčky i do ZÁSILKOVNY

zasilkovna_map Eshop Putujme - Hlasy a ohlasy

ruka

Nakladatelství PUTUJME získalo zvláštní ocenění od Památkové komory ČR za dlouholetou ediční činnost v soutěži "Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň"

putujme1 Eshop Putujme - Hlasy a ohlasy

npu logo

banner_2 Eshop Putujme - Hlasy a ohlasy

banner 3

banner_4 Eshop Putujme - Hlasy a ohlasy

 

Většina reakcí na náš počin je příznivá. Nyní tedy postřehy, které se dostaly k našim očím a uším. Vaše ohlasy, návrhy a postřehy nám můžete posílat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vážené nakladatelství,
 
velmi mě těší, že již patnáct let je díky Vám možné, aby nejen lidé z vesnice Karlštejn či Křivoklát znali příběhy velikánů historie, v jejichž podhradí bydlí. Vaše práce nám všem přináší možnost seznámit se s památkami, které již téměř upadly v zapomnění a těmto zajímavým místům tak vrací život.
 
Oceňuji zejména, že Vaše průvodce nejsou jen „koupil, postavil, přestavěl…,“ ale že si lze udělat představu o tom, jak se v dobách slávy hradu žilo lidem v jeho okolí. Ve Vašich průvodcích není hvězdou jenom ten, kdo postavil nové křídlo zámku, ale také ten, kdo zvýšil životní úroveň obyvatel panství. V tuctových příručkách s bohatou barevnou fotografickou dokumentací se čtenář dočte kupř. o Janu Kašparu z Ampringenu, že bruntálský zámek přestavěl, ale jeho zásluhy o rozkvět panství ve velmi nelehké době už jaksi nemají v honosné publikaci své místo, což je veliká škoda, jelikož právě tyto postavy činí regionální historii velmi zajímavou. Každá sebemenší oblast má přece svého hrdinu, ať už bájného, nebo skutečného. Naštěstí je Vašimi publikacemi tato mezera vyplněna. Velmi ráda si takto doplňuji znalosti o různých oblastech českých, moravských a slezských.
 
Je skvělé, že máme možnost seznámit se ve Vašich průvodcích s historií hradů, z nichž do dnešních dnů přečkaly pouze skrovné zbytky zdiva, jelikož jejich minulost je stejně zajímavá jako těch hradů, které měly větší štěstí a do dnešních dnů stojí v plné kráse. Díky Vašim rekonstrukcím navíc máme možnost si za dnešními „skrovnými zbytky zdiva“ představit rovněž hrad v plné kráse, a tudíž pak není pro návštěvníka takový Edelštejn o nic méně zajímavý než třeba Karlštejn.
 
Znalost regionální historie se dnes bohužel dost podceňuje, mnoho lidí se domnívá, že netřeba znát historii hradu, v jehož blízkosti bydlí, když přece majitelem nebyl Karel IV., ale „jen“ nějaký šlechtic místního významu. Nahlédnutí do Vašeho průvodce však pomáhá pochopit, že každý hrad má svoje kouzlo, není jediná památka, která by neměla poutavou historii a všude se najde nesmírně zajímavá osobnost, kterou je důležité si připomínat. Měla-li význam „pouze“ regionální, pak tedy aspoň regionálně by neměla být zapomenuta.
 
Vzpomínám si na dobu, kdy Vaše publikace ještě nevycházely. Tehdy se informace o místní historii a o méně turisticky navštěvovaných památkách čerpaly nám, laikům, pouze velmi stěží. Takováto literatura na trhu chyběla a je velmi dobře, že byla vytvořena.
 
Pevně věřím a doufám, že setrváte ve Vaší skvělé práci a přibudou stovky dalších vlastivědných průvodců a rekonstrukcí hradů. Velmi se na ně těším. Především bych si přála, aby se počet čtenářů Vašich publikací zvyšoval geometrickou řadou, protože by byla škoda, kdyby lidé takto skvěle dostupných a nesmírně zajímavých informací o své domovině nevyužili. Pokud někomu připadá nudná historie lokality, z níž pochází, pak je to tím, že o ní nemá dostatek informací. A právě ty má teď na dosah ruky, stačí jen otevřít Vaše vlastivědné průvodce.

 

Se srdečným pozdravem a velkým poděkováním
Pavla H.


Dobrý den,
občas si na Vašem internetovém portálu zakoupím vlastivědného průvodce o minulosti a stavebním vývoji našich hradů, tvrzí a zámků. Každý z u Vás zakoupených průvodců (5 ks) podává poměrně podrobný popis jak o historii vlastníků sídla, tak o jeho stavebním vývoji. Báječné jsou i kresebné rekonstrukce objektů, jejichž kompletní podoba se nám do dnešních dnů nezachovala. Jediné, co bych navrhla ke změně je uvádění literatury, ze které bylo čerpáno (týká se i kresebných a fotografických příloh). Vím, že si Vaši průvodci nehrají na odbornou literaturu, ovšem opravdového zájemce o historii by právě tato informace mohla zajímat. Mnohokrát děkuji za "sešitky", které rozhodně poměrem výkon/cena nezklamou.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Jarka Š.


Dobrý den moc rád se dívám na vaše rekonstrukce hradů.
Mockrát vám děkuji že děláte jak rekonstrukce českých ale i slovenských památek, jelikož i na Slovensku jsou krásné památky, například proslulý hrad Alžběty Bathory Čachtice. Který vyšel mezi prvními Slovenskými hrady. Jsou velice hezké jak samotné budovy tak i okolní příroda nebo scenérie noci a zapadání slunce. Vy prostě obnovujete zašlou krásu naších a Slovenských kamenných strážců.

S pozdravem a s prosbou aby jste na tomto dále pokračovali , Filip L.


Dobrý den.
Předně Vám přeji do nového roku hodně zdraví a úspěchů.
Co se týče Vámi vydávaných průvodců po hradech, jde o záslužný počin s celorepublikovým záběrem. Čtivě napsané, instruktivní foto, přesné půdorysy (např.půdorys hradu Leuchtenštejna je nejlepší, který byl publikován. Stačí porovnat se skenem terénu.). Jen drobnost - u půdorysů by bylo lépe nedomýšlet průběhy zdiv (např.Koberštejn), které nejsou patrné ani ze souvislostí v terénu, ani z fortifikačních důvodů. Ale to je jen drobnost a mnohdy se tomu nevyhnou ani profesionálové. Je znát, že se autoři orientují v pramenech, umí s nimi pracovat a vybrat to podstatné. Možné námitky proti některým historickým datacím je třeba posuzovat velice opatrně - každý z citovaných autorů, ze kterých autor těchto průvodců čerpá má jiný názor a dobrat se  skutečnosti je mnohdy velice těžké - viz polemiky ohledně tzv.hradů přechodné dispozice , kastelů nebo např.hradu Přimda, kde nejde jen o stavební podstatu hradu, ale i o historické interpretace. Jsem přesvědčen, že rámci rozsahu a možností odvádějí autoři těchto průvodců velice solidní práci. A navíc - mnohdy se jedná i o hrady širší veřejnosti naprosto neznámé a to i v blízkém okolí. Ohledně kresebných rekonstrukcí snad jen tolik - jsou na vysoké profesionální úrovni, ať už se jedná o "perokresby" nebo barevné. I zde je ovšem nutná jistá dávka fantazie, neboť bez ní by kresba působila stroze. A znovu opakuji, co autor, to jiné podání, to jiná kresba. A takto je nutno k tomu přistupovat. - někde je třeba domýšlet víc, někde méně. Důležité je vystihnout podstatu památky v tom kterém období což se, myslím, autorům daří dobře.  Cena. Pravda, mohly by být kapku levnější, leč v dnešním ekonomickém chaosu se asi nelze nadíti změny a to i vzhledem k množství výtisků. Závěrem nezbývá, než autorům i nakladatelství poděkovat za vydané průvodce i kresby a popřát hodně sil (a dnes i nervů) do budoucna na nelehké (a to i ekonomicky) cestě.
Stránský


Dobrý den,

Vážení přátele naší historie, chtěl bych Vám velice moc poděkovat za Vaše krásné vlastivědné průvodce, je to opravdu pěkné počtení a nejen to ale zvláště pak grafické i malované rekonstrukce historických objektů jsou opravdu překrásné. Na Vaší práci je skutečně vidět, že ji děláte s láskou a nadšením. Snad Vaše úsilí probudí i mladší generace k touze nahlédnout do našich dějin a zjistí, že i my máme být na co hrdí. Na závěr tedy ještě jednou díky s přáním všeho dobrého a mnoha úspěchů ve Vaší bohulibé činnosti.

S pozdravem Jiří Pekař


Vaše nakladatelství nemá chybu například průvodce a pohlednice mám všechny. Díky a jen tak dál!
Jiří Knobloch


Tohle nakladatelství mám rád. Už mám od nich několik věcí.
Tomáš Brynda


Celá kolekce se mi i synovi líbí a jsme rádi, že můžeme být při tom.

Jiří Petr, Krnov.


Opětovně vyslovuji Vám svoji pochvalu i uznání nad jedinečným stylizačním pojetím, fotodokumentací a vlastním náročném souhrnu dosažitelného, jež tak zdařile rozvádíte. Skutečně jsme s kolegy navzájem leccos z „hradologie“ konzultovali s výsledkem pro Vás dobrým.
Chci Vám odpovědně sdělit, že svoji práci provádíte záslužně a dobře a pokračujte v ní.
Josef Fait, Benecko.


Obdivuji a děkuji za Vaši náročnou, a ne tak doceněnou práci, jak by si zasloužila. Svazky velmi soustředěných podrobných informací, fotografií, plánků, hmotových rekonstrukcí. Jsou skvělé a úžasné. Pokračujte!
Radim Sobotka, Mladá Boleslav.


V minulém roce se mi podařilo sehnat celkem 12 svazků vlastivědných průvodců »Putujme po hradech a zámcích«, které vydáváte. V tomto roce jsem na ně v Praze už nenarazil. Ani v jiných prodejnách. Prostě zmizely z jejich pultů. Přitom Vaši edici hodnotím jako velmi zdařilou a pokud vím, je o Vaše „průvodce“ značný zájem ze strany široké veřejnosti.

Dr. Petr Švanda, CSc., Bratislava.


Jménem Kulturního a informačního střediska Města Lomnice nad Popelkou Vám děkuji za pohotové zaslání objednaných materiálů z projektu »Putujme po hradech a zámcích«. Zajisté Vás potěší informace o tom, že ihned po vystavení těchto materiálů v informačním středisku se několik prvních kusů prodalo a nadále je o ně dosti značný zájem.

Zdeňka Breuerová, Lomnice nad Popelkou.


Mockrát děkuji za zásilku, byl jsem mile překvapen, že nebyla na dobírku se spoustou příplatků, jak je dnes běžné. Doufám, že vaši důvěru
nezneužívají neplatiči všeho druhu.
Zdraví Tomáš Grindl.


Jsme s manželem velmi rádi, že jsme se toho dožili! (vydávání průvodců). Pořád čekáme, kdy to někdo zase začne dělat — a přece! Ten styl nám ovšem vyrazil dech… Zdálo se nám, že brožury (o hradech a zámcích) z 50. let stejného formátu, nemohou být ničím překonány, snad jen barevným tiskem. A přitom ty Vaše jsou s nimi nesrovnatelné.


Vzala jsem si to domů, abych věděla, co lidem prodávám (brožura Helfštejna). Poslouchejte, to je tak zajímavé, co jsem toho o hradě nevěděla. To ale muselo dát práce!

(Vedoucí informačního centra)


Chápu, že ověřit si pravdivost všech informací je velmi těžké, sama se s tímto problémem potýkám při psaní diplomové práce. Obdivuji Vaši práci, protože je to přínosná práce, která by mě také velmi bavila. Přeji Vám mnoho úspěchů v ní.
Maamriová


Dobrý den, moc, moc děkuji za vaše průvodce, pověsti a pohlednice. Prostě za to, že tady jste, za vaši práci. Nádherně zpracované brožury, super volbu papíru a tisku. Již jako dítě jsem se zajímal o tyto památky. Mějte se hezky a přeji hodně úspěchů v další práci.
Konieczny, Karviná


Domnívám se, že vaše publikace je zatím to nejúčelenější, co o našich hradech vyšlo a líbí se mi, že neopomíjíte ani hrady Slezska, jako mnoho lidí před vámi. Děkuji vám a přeji vám spoustu úspěchů v další práci.
Michal Nárovec


Jsem v důchodu a mám tak čas chodit do hor. Velice se zajímám o vlastivědu v oblasti Jeseníků. Při svých vycházkách se často dostanu do
míst starých hradů. Uvítal jsem možnost seznámit se s těmito zajímavými svědky starých časů prostřednictvím Vašich vlastivědných průvodců „Putujme po hradech a zámcích“. Jde o vynikající publikace. Cením si této Vaší aktivity i rozsahu, který řada zahrnuje. Děkuji za Vaši záslužnou aktivitu, přeji Vám úspěch v této činnosti.
Ing. Ivo Vlček, Sudkov


Vaše brožurky s památkami jsou mi stálým zdrojem inspirace pro návštěvy hradů, zámků i zřícenin. Velkou radost mám i z pohlednic s
rekonstrukcemi. Snažím se postupně navštěvovat Vámi uvedené památky i když jsem na mnoha z nich již několikráte byl. Přeji Vám stálý zdroj inspirací a mnoho… dalších brožurek a pohlednic do našich sbírek!
Vladimír Urbánek, Uničov


Jsem doslova nadšený z vaší „hradní“ produkce a kdybych o vás věděl dřív, dávno bych těchto materiálů využil pro naše čtenáře. Vůbec si
myslím, že by bylo dobré tyto tisky prodávané v rozumné cenové hladině zpropagovat. Jsme jedním z mála časopisů, který se seriozně a v takovém rozsahu vedle cestopisů zabývá výlety po naší vlasti, a jsme v holportu s agenturou Czech turism. Oceňuje to i těch bezmála třicet tisíc našich abonentů na Moravě, v Čechách i ve Slezsku.
Zdeněk Lebl, redaktor časopisu Naše rodina


Chválím vaši brožurku o Olomouci. Vyšel jsem si s manželkou na prohlídku hradu a okolí podle vašeho průvodce a byli jsme velmi spokojeni a
dostali se i do míst, kde by nás vydat se ani nenapadlo… Děkuji!
(Bez podpisu)


Děláte moc užitečné brožurky a hezké pohlednice, jen tak dál!
František Honzák, šéfredaktor Libri


„Existujete ještě? Už jsem měl strach, že jste s tím skončili. Co za něco stojí, to jde obyčejně do sraček. Nedejte se!“


Má to (brožury o hradech) velký úspěch. Mluví se tady o vás. Děláte to dobře, je to tak nezvykle a přitom zajímavě uspořádané. Pokračujte v tom. To tady chybělo. Přeju vám hodně úspěchů.
(Pracovnice Národního památkového ústavu v Praze.)


Jsem pravidelným odběratelem Vašich publikací i pohlednic o hradech a zámcích a jsem rád, že existujete. Nic podobného, co děláte – ze všech úhlů pohledu, nemá u nás obdoby a Vaše díla jsou ve svém oboru přínosem.
Oldřich Kolář


Chtěl jsem Vám jednak vyslovit velký dík za ten obrovský kus práce při sestavování a vydávání brožur s pověstmi a hrady. S mnoha lidmi jsme se shodli, že tyto publikace nemají chybičku – takže přejeme hodně úspěchů ve vydavatelství i v nadcházejícím roce!!
Petr Loučka


Vrátili jsme se právě z „aktivní“ dovolené, kde jsme na kolech projížděli krásami Českého ráje a prolézali místní zříceniny, kterých je zde požehnaně. Náhodou jsem se na těchto místech setkal s Vašimi publikacemi (brožurkami) a kreslenými pohledy, kde popisujete a krásně rekonstruujete zašlou slávu našich hradů. Perfektní práce. Velice jste mě tím potěšili, vždy jsem je jedním dechem večer prostudoval. Budou zaujímat čestné místo v mém „archivu“. Jen tak dál. Držím Vám palce.
Ing. Jindřich Novák


Ráda bych Vám vyjádřila poděkování za vydávání publikací věnovaných našim hradům, zámkům, tvrzím a zříceninám. Jsou dobře zpracované, obsáhlé, velmi čtivé a zajímavé, proto je ráda kupuji a čtu. Těší mě, že tyto publikace neuvádí jen holá fakta a letopočty, ale právě i zajímavosti ze života na daných objektech. Poděkování patří zejména autorům, kteří publikace zpracovali. Přeji Vám hodně zdaru při vydávání dalších. Mějte se hezky a zdravím z Brna.
Simona Frendlová


Před rokem jsem se svými žáky uskutečnil výpravu na zříceninu Vildenberk. Přes upozornění, že se tam už téměř nic neuvidí, bylo jejich zklamání veliké. Tenkrát jsem pochopil že „něco“ musím udělat. Veden rukou Štěstěny jsem narazil na arch. Šimečka, který zpracoval v krátké době stavební rekonstrukci hradu. Tím byl rozhýbán celý projekt „Vildenberské panství“. Jedním z jeho překrásných plodů je pohlednice od Nakladatelství PUTUJME.
Sedím před monitorem, koukám na hrad a nechávám se unášet myšlenkami do historie staré 700 let. Je to něco fantastického. V příštím roce chystáme první ročních středověkých slavností s programem pro veřejnost. Letos otevíráme rytířský sál v restauraci Hradská . . . Nápady se hrnou a padají na úrodnou půdu. Jsem přesvědčen, že vás obrázek přinese mnoho dalších impulzů ke zkoumání historie našeho Vildenberka, výroby suvenýrů a nejrůznějších středověkých aktivit. Děkuji.
S úctou Aleš Tinka z podhradí  

 

Putujme po hradech a zámcích

j pismenosme pyšni na naše hrady a zámky, proto máme o ně zájem a máme je rádi, málokde v Evropě jich mají takové množství. Jsou jedinými staletými starožitnostmi, které si můžeme libovolně prohlížet, „sáhnout si“ na ně a spojovat je třeba s turistikou. Jsou staré, tajuplné, krásné i ve zříceninách. Vnímavý člověk - to je ten základní kámen našeho snažení, protože - jak prohlásil náš přední odborník na hrady a zámky Dobroslav Líbal - „Zaujetí památkami znamená především zaujetí lidmi“. Proto předkládáme veřejnosti naše produkty ve „stravitelnější“ podobě - drobné publikace psané formou blízkou kronikářským zápisům a pohlednice rekonstrukcí hradů i zámků, jak před staletími vypadaly (nebo mohly vypadat), v krajině. Putujme po hradech a zámcích je počin, který bychom mohli také nazvat "hrady a zámky trochu jinak". Nápad vznikl již někdy před 35 lety, ale musel čekat na svou příležitost, a také velmi dlouho uzrávat, než jsme ho mohli uvést v život.

Prodejna Nakladatelství PUTUJME

janacek RODNY DUM

Možnost osobního odběru zboží:
Informační centrum Hukvaldy čp. 40
Hukvaldy, 739 46

Po 09.00 - 17.00 hod.
Út 09.00 - 17.00 hod.
St 09.00 - 17.00 hod.
Čt 09.00 - 17.00 hod.
09.00 - 17.00 hod.
So 09.00 - 17.00 hod.
Ne 09.00 - 17.00 hod.

Kontakt

Nakladatelství PUTUJME
Horní Sklenov č.p. 81
739 46, Hukvaldy
Česká republika

IČ: 75259664
DIČ: CZ8203185199

Tel.: +420 604 666 580
Email: nakladatelstvi@putujme.cz

Přidejte se k nám na Facebooku

Hlavní menu