Nakladatelství PUTUJME

Czech Czech

Odběr novinek

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Nově doručujeme balíčky i do ZÁSILKOVNY

zasilkovna_map Řada vlastivědných průvodců o minulosti a stavebním vývoji našich hradů, tvrzí a zámků: Kost - (Nové ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ)

ruka

Nakladatelství PUTUJME získalo zvláštní ocenění od Památkové komory ČR za dlouholetou ediční činnost v soutěži "Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň"

putujme1 Řada vlastivědných průvodců o minulosti a stavebním vývoji našich hradů, tvrzí a zámků: Kost - (Nové ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ)

npu logo

banner_2 Řada vlastivědných průvodců o minulosti a stavebním vývoji našich hradů, tvrzí a zámků: Kost - (Nové ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ)

banner 3

banner_4 Řada vlastivědných průvodců o minulosti a stavebním vývoji našich hradů, tvrzí a zámků: Kost - (Nové ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ)

 
PDFTisk

Kost - (Nové ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ)

Novinka
Bc010
Upozornění:
Třetí, rozšířené vydání - rozšířeno o 16 stran (celkem: 63 stran)
Obj. číslo:
BC010
Sběratelské č.:
010
EAN:
9788087891339
ISBN:
978-80-87891-33-9
Druh zboží:
Publikace - 14,8 × 21,0 cm (A5)
Vazba:
Brožovaná bez přebalu matná
Kraj:
ČR - Královehradecký
Zpracoval:
Rostislav Vojkovský
Rekonstrukcemi doplnil a upravil:
Rostislav Vojkovský
Foto:
Rostislav Vojkovský
Půdorys zhotovil:
Ladislav Juroš
Situaci zhotovil:
Ladislav Juroš
Počet stran:
63
Vydalo:
Nakladatelství PUTUJME (Třetí, rozšířené vydání březen 2021) | Putujme po hradech a zámcích
s DPH65,00 Kč
Popis

Vlastivědný průvodce č.10

pismo ornament web

 

a 63 stranách osudy hradu a jeho pánů od počátku do dnešních dnů, 75 fotografií, 4 vyobrazení s podobou v minulosti, příběhy, jež se k hradu váží, půdorys s popisky, situace a seznam všech majitelů s erby některých z nich.

Málokterý z našich hradů si ponechal svůj prastarý ráz - buď byly přestavěny na zámky nebo se z nich dochovaly jen zříceniny. Proto až podivuhodně dobře zachovalou a opečovávanou Kostí je možno se doslova pyšnit. O to více rádi píšeme, že je též jedním z podařených restitučních počinů - ne všechny dopadly tak skvěle. Byť jeho komnaty tím přišly o galerii gotické a renesanční malby, která se zde desetiletí ukazovala, má toho hrad k zaujetí návštěvníka mnoho. Nejen proto stojí Kost za návštěvu, je tady k vidění ještě kostecká strana Českého ráje, a tak by bylo marnotratností se při tom nepodívat na okolní hrady a zámky, jichž
je zde, na tak malé ploše opravdu mnoho.
Český ráj, na jehož pokraji Kost stojí, je památkami pověstný. Od hradu nedaleko - ač ne právě na dohled - vyrůstá nad Sobotkou bílý kužel Humprechtu a na silnici k Turnovu na pohled všudypřítomné Trosky, nejznámější hrad snad celých severních Čech a symbol Českého ráje. Blízko je odtud i doMnichova Hradiště, na Valdštejn, Hrubý Rohozec, Sychrov, Hrubou Skálu, Jičín i na rozvaliny hradů Bradlec a Kumburk, Veliš, Drábské světničky, Valečov, Frýdštejn, Vranov, Rotštejn, Pařez, Nebákov a mnoho dalších. Automobilem lze snadno dorazit na Bezděz, Kokořín či zpřístupněnou a podzemními tajemstvími proslavenou Housku. Na východ od Kosti leží hrad Pecka, na západ Mladá Boleslav

V řadě vlastivědných průvodců » Putujme po hradech a zámcích « vyšly: Starý Jičín, Štramberk, Šostýn, Hukvaldy, Frýdek, Nístějka, Janský Vrch, Bruntál, Bouzov, Kost, Humprecht, Trosky, Bezděz, Rychleby, Frýdberk, Kaltenštejn, Sovinec, Frývaldov, Bradlec, Valdštejn, Vranov (Malá Skála), Zbirohy, Navarov, Tolštejn, Cvilín, Vartnov, Karlštejn, Vikštejn, Jenštejn, Houska, Valečov, Hradec, Helfštýn (Helfštejn), Čeladná, Drahotuš, Kolštejn, Stará Bělá, Velké Losiny, Úsov, Nový Hrad, Brníčko, Kumburk, Frýdštejn, Mnichovo Hradiště, Štěpanice, Náměšť na Hané, Edelštejn, Leuchtenštejn, Koberštejn, Kvinburk, Olomouc, Stará Ves, Slezská Ostrava, Cimburk u Městečka Trnávky, Pernštejn, Hrubá Skála, Drábovna, Pulčín, Zubštejn, Šternberk, Aueršperk, Pyšolec, Starý Světlov, Nový Světlov, Lichnice, Plumlov, Drahanovice, Purkhybl, Košťál, Raduň, Svojanov, Freudenštejn - Firstenvald, Bílá, Vajsenstejn - Rabenstejn, Kokořín, Harasov, Loket, Adršpach, Medlice, Šternek, Vildštejn, Hluboký, Nový Jičín, Hamrštejn, Bělá, Přimda, Rožmberk, Volfštejn, Házmburk, Gutštejn, Veveří, Kamýk, Oltařík, Michalovice, Zvířetice, Jeseník nad Odrou, Hrubý Rohozec, ŠtandlKrasíkov, Křivoklát, Střekov, Děvičky, Sirotčí hrádek, Nový hrad, Hustopeče, Nové Hrady, Templštejn, RačiceBrněnský hrad a Špilberk a připravují se další ...

Související produkty

Kost - kolem roku 1678

rc158
Prodejní cena10,00 Kč
COM_VIRTUEMART_PRODUCT_SALESPRICE_CAT10,00 Kč
Skladové zásoby
Sběratelské č.: 158

Kost - kolem roku 1420

rt071
Prodejní cena10,00 Kč
COM_VIRTUEMART_PRODUCT_SALESPRICE_CAT10,00 Kč
Skladové zásoby
Sběratelské č.: 071

Kost - kolem roku 1850

dp010
Prodejní cena10,00 Kč
COM_VIRTUEMART_PRODUCT_SALESPRICE_CAT10,00 Kč
Skladové zásoby
Sběratelské č.: 010

Putujme po hradech a zámcích

j pismenosme pyšni na naše hrady a zámky, proto máme o ně zájem a máme je rádi, málokde v Evropě jich mají takové množství. Jsou jedinými staletými starožitnostmi, které si můžeme libovolně prohlížet, „sáhnout si“ na ně a spojovat je třeba s turistikou. Jsou staré, tajuplné, krásné i ve zříceninách. Vnímavý člověk - to je ten základní kámen našeho snažení, protože - jak prohlásil náš přední odborník na hrady a zámky Dobroslav Líbal - „Zaujetí památkami znamená především zaujetí lidmi“. Proto předkládáme veřejnosti naše produkty ve „stravitelnější“ podobě - drobné publikace psané formou blízkou kronikářským zápisům a pohlednice rekonstrukcí hradů i zámků, jak před staletími vypadaly (nebo mohly vypadat), v krajině. Putujme po hradech a zámcích je počin, který bychom mohli také nazvat "hrady a zámky trochu jinak". Nápad vznikl již někdy před 35 lety, ale musel čekat na svou příležitost, a také velmi dlouho uzrávat, než jsme ho mohli uvést v život.

Prodejna Nakladatelství PUTUJME

janacek RODNY DUM

Možnost osobního odběru zboží:
Informační centrum Hukvaldy čp. 40
Hukvaldy, 739 46

Po 09.00 - 17.00 hod.
Út 09.00 - 17.00 hod.
St 09.00 - 17.00 hod.
Čt 09.00 - 17.00 hod.
09.00 - 17.00 hod.
So 09.00 - 17.00 hod.
Ne 09.00 - 17.00 hod.

Kontakt

Nakladatelství PUTUJME
Horní Sklenov č.p. 81
739 46, Hukvaldy
Česká republika

IČ: 75259664
DIČ: CZ8203185199

Tel.: +420 604 666 580
Email: nakladatelstvi@putujme.cz

Přidejte se k nám na Facebooku

Hlavní menu