Nakladatelství PUTUJME

Czech Czech

ruka

Nakladatelství PUTUJME získalo zvláštní ocenění od Památkové komory ČR za dlouholetou ediční činnost v soutěži "Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň"

putujme1 Eshop Putujme - Památková komora ČR udělila nakladatelství Putujme zvláštní ocenění za dlouholetou ediční činnost.

npu logo

banner_2 Eshop Putujme - Památková komora ČR udělila nakladatelství Putujme zvláštní ocenění za dlouholetou ediční činnost.

banner 3

banner_4 Eshop Putujme - Památková komora ČR udělila nakladatelství Putujme zvláštní ocenění za dlouholetou ediční činnost.

 
pondělí, 16 říjen 2017 19:03

Památková komora ČR udělila nakladatelství Putujme zvláštní ocenění za dlouholetou ediční činnost.

V dubnu 2017 zasedla porota k vyhodnocení 8. ročníku soutěže Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň, kterou již tradičně vyhlašuje Památková komora České republiky ve spolupráci s dalšími subjekty. Soutěž má 3 oblasti: Péče o památku, Kulturní dědictví a podpora tradic a Zahraniční partnerství. Vítězové se vyhlašují ve dvou kategoriích – jednotlivci a kolektivy.

Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň

logo crdmlogo crdmlogo crdm 

PÉČE O PAMÁTKU
Jednotlivci: Ing. Jakub Děd
Kolektiv: Junák – český skaut, středisko Ladislava Ruska, z.s.

KULTURNÍ DĚDICTVÍ a PODPORA TRADIC
Jednotlivci: Mgr. Veronika Mikešová
Kolektiv: Bacrie, z.s.

ZAHRANIČNÍ PARTNERSTVÍ
Jednotlivci: Ing. Gabriela Kalinová
Kolektiv: Fakulta stavební ČVUT v Praze

Zvláštní ocenění za dlouholetou práci komise udělila Nakladatelství PUTUJME

dsc 0589Obr.: Rostislav Vojkovský autor projektu - Putujme po hradech a zámcích, Miroslav Bitter

dsc 0890aObr.: Miroslav Bitter, Přemysl Špráchal, Ladislav Juroš

Ocenění samozřejmě patří i všem, kdo nás v Putování po hradech a zámcích dříve podpořil, nebo stále podporuje např.
Vladislav Dědek, Mgr. Hynek Fridrich, Ladislav Michálek, Stanislav Novák, Mgr. Jaromír Polášek, PhDr. Dagmar Stryjová, Marek Rubeš a další
V neposlední řadě ocenění patří všem našim zákazníkům, prodejcům, provozovatelům památek nebo IC, protože díky ním můžeme putovat všichni společně a obdivovat naše krásné hrady, zámky a tvrze . . .

Absolutním vítězem pro rok 2017 v kategorii jednotlivci se stala Ing. Gabriela Kalinová za přínos v oblasti česko-rakousko-německé spolupráce, na kterém porota vysoce ohodnotila její překladatelské a průvodcovské působení v kulturních organizacích, přednášení o české, rakouské, německé a francouzské historii.

Absolutním vítězem pro rok 2017 v kategorii kolektiv se stal Junák – český skaut, středisko Ladislava Ruska, z.s. z Olomouce, s projektem Rozkvetlý hřbitov ve Staré Vodě. Projekt se zaměřil na místo hřbitova v zaniklé obci v bývalém vojenském prostoru Libavá. Zdejší náhrobky nejsou nijak vznosné, naopak, jsou vyrobeny z pískovce a značně se na nich podepsal zub času i léta bez potřebné péče. Na tomto projektu komise vysoce ohodnotila navrácení důstojnosti a krásy hřbitovu výsadbou trvalek. Snahou bylo ponechat místu vlastního Genia Loci a zároveň přispět k jeho oživení.

„Rád bych, aby zmizelo vandalství, a místo toho se objevovala systematická péče o naše kulturní dědictví – to největší bohatství, které máme.“

Karel Liška, prezident Památkové komory

logo pamatkova komora

„V Senátu visí mapa Evropy, ztvárněná do ženské postavy, a pod ní je napsáno, že Evropa získala své srdce vstupem České republiky (do Evropské unie). Takže děkuji všem a blahopřeji jim, že uspěli, protože to, co činili, činili dobře - pro nás i pro Evropu. Je to správná odpověď i všemu, co se děje kolem nás.“

Ministr zahraničí Cyril Svoboda při udílení cen 1. ročníku soutěže

Číst 89 krát Naposledy změněno úterý, 10 září 2019 19:12

Putujme po hradech a zámcích

j pismenosme pyšni na naše hrady a zámky, proto máme o ně zájem a máme je rádi, málokde v Evropě jich mají takové množství. Jsou jedinými staletými starožitnostmi, které si můžeme libovolně prohlížet, „sáhnout si“ na ně a spojovat je třeba s turistikou. Jsou staré, tajuplné, krásné i ve zříceninách. Vnímavý člověk - to je ten základní kámen našeho snažení, protože - jak prohlásil náš přední odborník na hrady a zámky Dobroslav Líbal - „Zaujetí památkami znamená především zaujetí lidmi“. Proto předkládáme veřejnosti naše produkty ve „stravitelnější“ podobě - drobné publikace psané formou blízkou kronikářským zápisům a pohlednice rekonstrukcí hradů i zámků, jak před staletími vypadaly (nebo mohly vypadat), v krajině. Putujme po hradech a zámcích je počin, který bychom mohli také nazvat "hrady a zámky trochu jinak". Nápad vznikl již někdy před 35 lety, ale musel čekat na svou příležitost, a také velmi dlouho uzrávat, než jsme ho mohli uvést v život.

Prodejna Nakladatelství PUTUJME

janacek RODNY DUM

Možnost osobního odběru zboží:
Informační centrum Hukvaldy čp. 40
Hukvaldy, 739 46

23.12.2019 až 03.01.2020 - zavřeno

Vánoční provozní doba:
Po ZAVŘENO
Út 10.00 - 15.00 hod.
St 10.00 - 15.00 hod.
Čt ZAVŘENO
ZAVŘENO
So 10.00 - 15.00 hod. (za příznivého počasí)
Ne 10.00 - 15.00 hod. (za příznivého počasí)

Kontakt

Nakladatelství PUTUJME
Horní Sklenov č.p. 81
739 46, Hukvaldy
Česká republika

IČ: 75259664
DIČ: CZ8203185199

Tel.: +420 604 666 580
Email: nakladatelstvi@putujme.cz

Přidejte se k nám na Facebooku