Nakladatelství PUTUJME

Czech Czech

ruka

Nakladatelství PUTUJME získalo zvláštní ocenění od Památkové komory ČR za dlouholetou ediční činnost v soutěži "Má Vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň"

putujme1 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME podpořilo GEOFUN Výletní hru - Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

npu logo

banner_2 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME podpořilo GEOFUN Výletní hru - Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

banner 3

banner_4 Eshop Putujme - Nakladatelství PUTUJME podpořilo GEOFUN Výletní hru - Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

 
neděle, 18 listopad 2018 21:50

Nakladatelství PUTUJME podpořilo GEOFUN Výletní hru - Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

Pomóóc, skřítek Dřímálek se ztratil! Jeho kamarádi ho už hledali snad úplně všude. Potřebují lidskou pomoc! Je tedy nejvyšší čas podniknout záchrannou misi, ke které postačí dostatek kuráže a chytrý telefon!

Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

Hudba: Scott Holmes
Námět hry: p. Procházka, Terezie Zemanová
Obrázek skřítka: Zuzana Křížová
Vizualizace původní podoby hradu: František Kápar, Rostislav Vojkovský z Putujme.cz

Skřítek Všeteček patří do velké rodiny skřítků, která obývá kraj kolem hradu Dívčí Kámen. Ztratil se jim bráška Dřímálek, kterého už hledali snad úplně všude a ne a ne ho nikde najít. Snad se mu nic vážného nestalo?! Nezbývá tedy nic jiného, než jim pomoci a hledat dále v jejich skřítkovém království, jenž se nachází na území bývalého keltského oppida. Kdo se ku pomoci nabídne a projde kouzelnou branou, získá nové schopnosti, které mu pomohou v hledání Dřímálka. Hlavně ale uvidí věci, které normální smrtelník vidět nemůže…
Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s monumentální romantickou zříceninou Dívčí Kámen, jenž se rozprostírá na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Pro instalaci hry postačí do prohlížeče v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/418. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení hry „Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka“. Pak již stačí dojít jen k parkovišti za železničním přejezdem v Třísově a aplikace sama nabídne odstartování hry.

dk1b

Provozovatelka hradu Ing. Zdeňka Tučková k nové hře dodává: „Tato nová geolokační hra vznikla díky grantové podpoře Jihočeského kraje a určitě velmi potěší (všechny) mnohé naše návštěvníky. Hra je nejenom zábavná, ale i poučná. Díky ní si může návštěvník udělat obrázek o tom, jak hrad vypadal v době své největší slávy. Zážitek je to, na co se z návštěvy nového místa nejdéle vzpomíná! Již nyní se těšíme i na další hru, která v okolí hradu vzniká a ve které pro změnu bude (provázet) průvodcem sám Oldřich II. z Rožmberka.“

vyhled na hrad s rozsirenou realitou 01 

Rekostrukce R.Vojkovského (www.putujme.cz)

Hru je možné odehrát kdykoliv během roku, hrad je totiž přístupný celoročně a to od svítání do soumraku. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň dvě hodiny a je možné ji absolvovat i se psem. Cestou hráče čeká mnoho místních historických a přírodních zajímavostí, budou plnit různé úkoly, aby ve svém poslání a záchraně Dřímálka uspěli.

Odkazy:

webová prezentace hry: www.geofun.cz/divci-kamen/

Pro více informací kontaktujte:

  • Ing. Zdeňka Tučková, provozovatelka hradu, tel. 775 213 959, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Vít Pechanec, projektový manažer, GEOFUN, s.r.o., tel. 603 799 819, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O GEOFUNu
GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž sou-částí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

GEOFUN v sobě spojuje čtyři populární záležitosti:

1. zážitky 2. cestování 3. poznávání … a to vše zdarma v 4. chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (bo-dy) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráč získává geonky do celkového skóre a má možnost hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.

 

Číst 103 krát Naposledy změněno úterý, 10 září 2019 18:51

Putujme po hradech a zámcích

j pismenosme pyšni na naše hrady a zámky, proto máme o ně zájem a máme je rádi, málokde v Evropě jich mají takové množství. Jsou jedinými staletými starožitnostmi, které si můžeme libovolně prohlížet, „sáhnout si“ na ně a spojovat je třeba s turistikou. Jsou staré, tajuplné, krásné i ve zříceninách. Vnímavý člověk - to je ten základní kámen našeho snažení, protože - jak prohlásil náš přední odborník na hrady a zámky Dobroslav Líbal - „Zaujetí památkami znamená především zaujetí lidmi“. Proto předkládáme veřejnosti naše produkty ve „stravitelnější“ podobě - drobné publikace psané formou blízkou kronikářským zápisům a pohlednice rekonstrukcí hradů i zámků, jak před staletími vypadaly (nebo mohly vypadat), v krajině. Putujme po hradech a zámcích je počin, který bychom mohli také nazvat "hrady a zámky trochu jinak". Nápad vznikl již někdy před 35 lety, ale musel čekat na svou příležitost, a také velmi dlouho uzrávat, než jsme ho mohli uvést v život.

Prodejna Nakladatelství PUTUJME

janacek RODNY DUM

Možnost osobního odběru zboží:
Informační centrum Hukvaldy čp. 40
Hukvaldy, 739 46

23.12.2019 až 03.01.2020 - zavřeno

Vánoční provozní doba:
Po ZAVŘENO
Út 10.00 - 15.00 hod.
St 10.00 - 15.00 hod.
Čt ZAVŘENO
ZAVŘENO
So 10.00 - 15.00 hod. (za příznivého počasí)
Ne 10.00 - 15.00 hod. (za příznivého počasí)

Kontakt

Nakladatelství PUTUJME
Horní Sklenov č.p. 81
739 46, Hukvaldy
Česká republika

IČ: 75259664
DIČ: CZ8203185199

Tel.: +420 604 666 580
Email: nakladatelstvi@putujme.cz

Přidejte se k nám na Facebooku