Zvířetice - zřícenina hradu-zámku jižně od Bakova nad Jizerou

Vaše cena:

56 Kč

Skladem

Obj. číslo:

BC095

Sběratelské č.

095

EAN kód

9788087891018

ISBN kód

978-80-87891-01-8

Druh zboží

Publikace - 14,8 × 21,0 cm (A5)

Vazba

Brožovaná bez přebalu matná

Kraj

ČR - Středočeský

 

Zvířetice - zřícenina hradu-zámku jižně od Bakova nad Jizerou

Svazek č.95
Na 35 stranách osudy hradu a jeho pánů, 36 fotografií, 3 kresby s podobou v minulosti, příběhy, jež se k hradu váží, půdorys s popisky, situace a seznam všech majitelů.

Zpracoval, rekonstrukcemi a kresbami doplnil a upravil: Rostislav Vojkovský
Foto: Ladislav Juroš a autor
Půdorys a situaci hradu a okolí zhotovil: Ladislav Juroš

Vydalo a vyrobilo nakladatelství PUTUJME (První vydání září 2015)
Řada vlastivědných průvodců - Putujme po hradech a zámcích

Svazek č.95
pismo_ornament-nahled1.png

 

a 35 stranách osudy hradu a jeho pánů, 36 fotografií, 3 kresby s podobou v minulosti, příběhy, jež se k hradu váží, půdorys s popisky, situace a seznam všech majitelů.

 

Ladná niva Pojizeří na jih od Bakova prý patří k nejmalebnějším v Čechách. „Vysoké stráně ohrazují údolí, bok západní rozrývá trať dráhy. Boleslav s chmurným hradem svým kraluje údolí - naproti ní, as půl hodiny dále k severu, stojí Michalovice s nakřivenou hláskou. Dále v údolí rozhostila se útulná Debř, oblíbené místo procházek, potom Josefodol, tovární osada, a zas v levo na temeni velká zřícenina Zvířetic.“ Víme, že tento popis kraje v mnohém dnes neobstojí, je více jak století starý, avšak co do krásy přírody s ním souhlasit musíme. Zvířetice nejsou v boleslavském Pojizeří osamoceny. Druží se k nim neméně oblíbené Michalovice a ze zřícenin blízký Valečov a na opačné straně ležící Dražice. Zachovalé hrady jsou v okolí hned tři — Kokořín, Bezděz a Kost a vlastně i Houska přestavěná v renesanční zámek - takový je i v Bělé pod Bezdězem a na baroko se zase můžeme podívat v Mnichově Hradišti. Kosmonosy a Stránov jsou dílem pseudoslohů předminulého století. Tipy na výlety ukončíme výčtem zřícenin a zámečků v širším okolí — Starý Berštejn, Hrádek, Zásadka, Krnsko, Bezno, Březno, Vinařice, Luštěnice, Horky a malý, ale známý Humprecht.

 

V řadě vlastivědných průvodců » Putujme po hradech a zámcích « vyšly: Starý Jičín, Štramberk, Šostýn, Hukvaldy, Frýdek, Nístějka, Janský Vrch, Bruntál, Bouzov, Kost, Humprecht, Trosky, Bezděz, Rychleby, Frýdberk, Kaltenštejn, Sovinec, Frývaldov, Bradlec, Valdštejn, Vranov (Malá Skála), Zbirohy, Navarov, Tolštejn, Cvilín, Vartnov, Karlštejn, Vikštejn, Jenštejn, Houska, Valečov, Hradec, Helfštýn, Čeladná, Drahotuš, Kolštejn, Stará Bělá, Velké Losiny, Úsov, Nový Hrad, Brníčko, Kumburk, Frýdštejn, Mnichovo Hradiště, Štěpanice, Náměšť na Hané, Edelštejn, Leuchtenštejn, Koberštejn, Kvinburk, Olomouc, Stará Ves, Slezská Ostrava, Cimburk u Městečka Trnávky, Pernštejn, Hrubá Skála, Drábovna, Pulčín, Zubštejn, Šternberk, Aueršperk, Pyšolec, Starý Světlov, Nový Světlov, Lichnice, Plumlov, Drahanovice, Purkhybl, Košťál, Raduň, Svojanov, Freudenštejn - Firstenvald, Bílá, Vajsenstejn - Rabenstejn, Kokořín, Harasov, Loket, Adršpach, Medlice, Šternek, Vildštejn, Hluboký, Nový Jičín, Hamrštejn, Bělá, Přimda, Rožmberk, Volfštejn, Házmburk, Gutštejn, Veveří, Kamýk, Oltařík, Michalovice, Zvířetice, Jeseník nad Odrou, Hrubý Rohozec, ŠtandlKrasíkov, Křivoklát, Střekov, Děvičky, Sirotčí hrádek a připravují se další ...

 

 

 

Hodnocení výrobku:

12345

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: