Pokus o vizualizaci šlechtického hradu v podobě počátku 15. století někde v oblasti severozápadu Království Českého.

Dostala se k nám do redakce ukázka modelu fiktivního hradu a podhradí z počátku 15. století. Provedení a atmosféra modelu se nám natolik líbí, že se svolením autora pana Karla Lhotského jej Vám přinášíme k nahlédnutí v rámci aktualit. Věříme, že Vám fotografie udělají radost a přenesou Vás do krás středověkého stavitelství.

 

Co nám o modelu řekl jeho autor pan Karel Lhotský:

 

Téměř denně hledám a objevuji nové a nové informace o středověku; bohužel "výtěžnost" informací použitelných pro mé potřeby je mizivá. Hmotové rekonstrukce jsou sice pro mě základem, ale já hledám a potřebuji znát daleko větší (=menší) detaily a v tom je ten můj permanentní problém. Proto si vážím "odvahy" pana Vojkovského, že do těch (nedoložitelných a proto nevědeckých!?) detailů na svých kresbách jde.


Pro nedostatek reálných podkladů byly zvoleny fiktivní objekty. Postup - nejdříve vznikla krajinná dispozice a do ní se jednotlivé objekty už jen logicky zasadily. Během stavby se řešilo mnoho problémů a je faktem, že některá ze zvolených řešení nejsou v souladu s dnešním stavem poznání historie. Model proto má jen podporovat zájem (zejména laické veřejnosti) o historii a historické objekty.

 

Autor modelu: Karel Lhotský

Měřítko 1:160

Rozměry: 100 x 75cm

Stavba 2/2013 -5/2016

cca 2.200 hod.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: