Nová rekonstrukce hradu Házmburk

Na zřícenině hradu Házmburk představili 3D model hradu v původní podobě. Umístěný je v Bílé věži. S nápadem model zhotovit přišla kastelánka hradu Miriam Němcová a kastelán libochovického zámku Ladislav Pešek.

 

V únoru letošního roku byl proto zhotoven investiční projekt, který následně podpořilo Generální ředitelství Národního památkového ústavu a přidělilo na něj potřebné finanční prostředky.

„Napřed proběhlo kompletní zaměření celého areálu hradu. Následovalo zpracování digitálního modelu. Ten se opíral o provedená měření, podobu zbytků staveb na zřícenině, ale také o fantazii. Následně došlo k vyhotovení modelu," uvedla kastelánka hradu Miriam Němcová.

Model hradu bude na Házmburku k vidění trvale.

 

Nakladatelství PUTUJME poskytlo rekonstrukci Házmburku od p.R.Vojkovského pro jednorázvou výstavu spojenou k prezentování nového modelu. 

 

Model hradu bude na Házmburku k vidění trvale. Spolu s dalšími akcemi, které se během roku na Házmburku konají, by mohl zvednout návštěvnost zříceniny. Ta byla i dosud velmi slušná. Na hrad se během roku podívalo asi 28 tisíc návštěvníků.

 

Foto: p.Karel Pech

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: