Nakladatelství PUTUJME přispělo do HISTORY revue číslo 4/2016

Časopis History revue se neotřelým způsobem věnuje českým i světovým dějinám. Díky němu prožijete na vlastní kůži okamžiky, které změnily svět. Seznámíte se s nejmocnějšími vladaři, jejich urozenými manželkami i proradnými milenkami. Nahlédnete do zákulisí panovnických ložnic a míst, kde úřadovali proslulí intrikáni.

 

Budete prchat před řinčením zbraní, duněním děl i nesnesitelnými křiklouny. Poznáte legendární válečníky nebo smolaře, jimž nevyšel geniální plán. A konečně budete tajit dech nad polozapomenutými událostmi i fakty, které chtěl někdo úmyslně zamlčet. Pro History revue jednoduše není tabu žádné téma ani období.

 

Nakladatelství PUTUJME přispělo do HISTORY revue číslo 4/2016 rekonstrukcí Dívčího Kamene od p. R.Vojkovského. Příspěvek se jmenoval  „Vylámal si Žižka zuby na Dívčím Kameni?“  zde je krátký úryvek z příspěvku, který napsal Pavel Besta:


K městečku Křemže se blíží husitské vojsko, v jehož čele cválá sám Jan Žižka z Trocnova (asi 1360-1424). Jednooký vojevůdce se totiž právě chystá oblehnout nedaleký Dívčí Kámen. Jen co obránci spatří nevítané hosty, rozezní se hradem varovný zvuk trubky a volání do zbraně. „V roce 1420 přestál Dívčí Kámen významnou zkoušku odolnosti a kvality, když se jej pokusil dobýt Jan Žižka. Pobořil sice latrán a některé další části hradeb, ale jádro hradu urputně bráněné Vilémem z Potštejna dobýt nedokázal,“ líčí současný publicista Vít Štěpánek. Hrad se tak do dějin zapíše jako jeden z mála, který je schopen odrazit nápor husitského vojevůdce.

 

Více se dočtete přímo v HISTORY revue číslo 4/2016

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: