Nakladatelství PUTUJME podpořilo GEOFUN Výletní hru - Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

Pomóóc, skřítek Dřímálek se ztratil! Jeho kamarádi ho už hledali snad úplně všude. Potřebují lidskou pomoc! Je tedy nejvyšší čas podniknout záchrannou misi, ke které postačí dostatek kuráže a chytrý telefon!

Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka

 

Hudba: Scott Holmes
Námět hry: p. Procházka, Terezie Zemanová
Obrázek skřítka: Zuzana Křížová
Vizualizace původní podoby hradu: František Kápar, Rostislav Vojkovský z Putujme.cz

Skřítek Všeteček patří do velké rodiny skřítků, která obývá kraj kolem hradu Dívčí Kámen. Ztratil se jim bráška Dřímálek, kterého už hledali snad úplně všude a ne a ne ho nikde najít. Snad se mu nic vážného nestalo?! Nezbývá tedy nic jiného, než jim pomoci a hledat dále v jejich skřítkovém království, jenž se nachází na území bývalého keltského oppida. Kdo se ku pomoci nabídne a projde kouzelnou branou, získá nové schopnosti, které mu pomohou v hledání Dřímálka. Hlavně ale uvidí věci, které normální smrtelník vidět nemůže…
Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s monumentální romantickou zříceninou Dívčí Kámen, jenž se rozprostírá na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Pro instalaci hry postačí do prohlížeče v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/418. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení hry „Na Dívčí Kámen ve společnosti skřítka“. Pak již stačí dojít jen k parkovišti za železničním přejezdem v Třísově a aplikace sama nabídne odstartování hry.

 


Provozovatelka hradu Ing. Zdeňka Tučková k nové hře dodává: „Tato nová geolokační hra vznikla díky grantové podpoře Jihočeského kraje a určitě velmi potěší (všechny) mnohé naše návštěvníky. Hra je nejenom zábavná, ale i poučná. Díky ní si může návštěvník udělat obrázek o tom, jak hrad vypadal v době své největší slávy. Zážitek je to, na co se z návštěvy nového místa nejdéle vzpomíná! Již nyní se těšíme i na další hru, která v okolí hradu vzniká a ve které pro změnu bude (provázet) průvodcem sám Oldřich II. z Rožmberka.“

 

Rekostrukce R.Vojkovského (www.putujme.cz)


Hru je možné odehrát kdykoliv během roku, hrad je totiž přístupný celoročně a to od svítání do soumraku. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň dvě hodiny a je možné ji absolvovat i se psem. Cestou hráče čeká mnoho místních historických a přírodních zajímavostí, budou plnit různé úkoly, aby ve svém poslání a záchraně Dřímálka uspěli.

Odkazy:

 

Pro více informací kontaktujte:

  • Ing. Zdeňka Tučková, provozovatelka hradu, tel. 775 213 959,
  • Vít Pechanec, projektový manažer, GEOFUN, s.r.o., tel. 603 799 819,


O GEOFUNu
GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž sou-částí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

GEOFUN v sobě spojuje čtyři populární záležitosti:

1. zážitky 2. cestování 3. poznávání … a to vše zdarma v 4. chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (bo-dy) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráč získává geonky do celkového skóre a má možnost hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

Dívčí Kámen u Českého Krumlova - kolem roku 1400

10 Kč

8,26 Kč bez DPH

Skladem

Sběratelské č. 099

Dívčí Kámen u Českého Krumlova Rekonstrukce hradu, jak asi vypadal kolem roku 1400. Zhotoveno podle zjištění na místě a popisů v odborné literatuře. Erb pánů z Rožmberka Rekonstrukci zhotovil © Rostislav Vojkovský Erb nakreslil © Vladislav Dědek Vydalo Nakladatelství PUTUJME o letním slunovratu 2012 Putujme po hradech a zámcích

  

www.putujme.cz/divci-kamen-u-ceskeho-krumlova-kolem-roku-1400-249cz

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: