Michalovice - zříceniny hradu u Mladé Boleslavi

Vaše cena:

53 Kč

Skladem

Obj. číslo:

BC094

Sběratelské č.

094

EAN kód

9788087891155

ISBN kód

978-80-87891-15-5

Druh zboží

Publikace - 14,8 × 21,0 cm (A5)

Vazba

Brožovaná bez přebalu matná

Kraj

ČR - Středočeský

 

Michalovice - zříceniny hradu u Mladé Boleslavi

Svazek č.94
Na 31 stranách osudy hradu a jeho pánů, 28 fotografií, 3 kresby s podobou v minulosti, příběhy, jež se k hradu váží, půdorys s popisky, situace a posloupnost majitelů.

Zpracoval, rekonstrukcemi, kresbami a fotografiemi doplnil a upravil: Rostislav Vojkovský.
Půdorys a situaci hradu a okolí zhotovil: Ladislav Juroš

Vydalo a vyrobilo nakladatelství PUTUJME (První vydání červen 2015)
Řada vlastivědných průvodců - Putujme po hradech a zámcích

Svazek č.94

 

a 31 stranách osudy hradu a jeho pánů, 28 fotografií, 3 kresby s podobou v minulosti, příběhy, jež se k hradu váží, půdorys s popisky, situace a posloupnost majitelů.

 

Michalovický hrad byl „naplněn bohatými událostmi a rušným životem“ necelých 200 let - na panské sídlo to není mnoho. Nebýt rozhodnutí zničit ho cíleně střelným prachem, stál by u nás mimořádně zajímavý hrad v celistvosti. Dnes jsou z něj sice jen zbytky, ale to neubírá - a možná i přidává! - na jeho tajuplnosti a nepřestane v nás vzbuzovat odpovídající zájem. Michalovice jsou hýčkané nejen Pojizeřany a Boleslavany, ale milovníky hradů vůbec. Je to dáno jejich dominantní polohou na skalnatém holém výběžku, jak to má hradůmilovná veřejnost ráda… Nové poznatky, jež dnes přinášejí historikové, mnohé o Michalovicích vyvracejí a mnohé uvádějí na pravou míru, takže o jejich osudu víme více než předešlé generace. Co ale zůstane navždy, je jejich pevné místo ve volbě výletů za památnými hrady a jejich zříceninami, neboť na Michalovice nezapomeneme, byť jsme je již navštívili vícekrát. Jsou jako oblíbeným filmem nebo písničkou, které máme rádi po celý život. Nejsou v boleslavském Pojizeří osamoceny. Druží se k nim neméně oblíbené Zvířetice a ze zřícenin blízký Valečov a opačným směrem Dražice. Zachovalé hrady jsou v okolí hned tři - Kokořín, Bezděz a Kost a vlastně i Houska přestavěná v renesanční zámek - takový je i v Bělé pod Bezdězem, a na baroko se zase můžeme podívat v Mnichově Hradišti. Kosmonosy a Stránov jsou dílem pseudoslohů předminulého století. Tipy na výlety ukončíme výčtem zřícenin a zámečků v širším okolí - Starý Berštejn, Hrádek, Zásadka, Krnsko, Bezno, Březno, Vinařice, Luštěnice, Horky a malý, ale známý Humprecht. V okolí hrad v Mladé Boleslavi, Stránov a zaniklé hrady Syslov, Malkov a Chlum.

 

V řadě vlastivědných průvodců » Putujme po hradech a zámcích « vyšly: Starý Jičín, Štramberk, Šostýn, Hukvaldy, Frýdek, Nístějka, Janský Vrch, Bruntál, Bouzov, Kost, Humprecht, Trosky, Bezděz, Rychleby, Frýdberk, Kaltenštejn, Sovinec, Frývaldov, Bradlec, Valdštejn, Vranov (Malá Skála), Zbirohy, Navarov, Tolštejn, Cvilín, Vartnov, Karlštejn, Vikštejn, Jenštejn, Houska, Valečov, Hradec, Helfštýn, Čeladná, Drahotuš, Kolštejn, Stará Bělá, Velké Losiny, Úsov, Nový Hrad, Brníčko, Kumburk, Frýdštejn, Mnichovo Hradiště, Štěpanice, Náměšť na Hané, Edelštejn, Leuchtenštejn, Koberštejn, Kvinburk, Olomouc, Stará Ves, Slezská Ostrava, Cimburk u Městečka Trnávky, Pernštejn, Hrubá Skála, Drábovna, Pulčín, Zubštejn, Šternberk, Aueršperk, Pyšolec, Starý Světlov, Nový Světlov, Lichnice, Plumlov, Drahanovice, Purkhybl, Košťál, Raduň, Svojanov, Freudenštejn - Firstenvald, Bílá, Vajsenstejn - Rabenstejn, Kokořín, Harasov, Loket, Adršpach, Medlice, Šternek, Vildštejn, Hluboký, Nový Jičín, Hamrštejn, Bělá, Přimda, Rožmberk, Volfštejn, Házmburk, Gutštejn, Veveří, Kamýk, Oltařík, Michalovice, Zvířetice, Jeseník nad Odrou, Hrubý Rohozec, ŠtandlKrasíkov, Křivoklát, Střekov, Děvičky, Sirotčí hrádek a připravují se další ...

 

 

 

Hodnocení výrobku:

12345

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: