Hustopeče - zámek v městečku východně od Hranic

Novinka

Vaše cena:

56 Kč

50,91 Kč bez DPH

Skladem

Obj. číslo:

BC105

Sběratelské č.

105

EAN kód

9788087891254

ISBN kód

978-80-87891-25-4

Druh zboží

Publikace - 14,8 × 21,0 cm (A5)

Vazba

Brožovaná bez přebalu matná

Kraj

ČR - Olomoucký

 

Hustopeče - zámek v městečku východně od Hranic

Svazek č.105
Na 35 stranách osudy dvou tvrzí, zámku a jejich pánů od počátku do dnešních dnů, 3 kresby s podobou v minulosti, příběhy, jež se k místu váží, půdorys s popisky, situace a seznam všech majitelů.

Zpracoval: Ladislav Juroš
Rekonstrukcemi doplnil a upravil: Rostislav Vojkovský
Foto: Ladislav Juroš a Rostislav Vojkovský
Situaci a půdorys zhotovil: Ladislav Juroš

Vydalo a vyrobilo nakladatelství PUTUJME (První vydání březen 2019)
Řada vlastivědných průvodců - Putujme po hradech a zámcích

 

a 35 stranách osudy dvou tvrzí, zámku a jejich pánů od počátku do dnešních dnů, 3 kresby s podobou v minulosti, příběhy, jež se k místu váží, půdorys s popisky, situace a seznam všech majitelů.

 

Milovníci jedinečných, nepříliš rozsáhlých venkovských renesančních a barokních zámečků nebudou litovat, když navštíví městečko Hustopeče nad Bečvou, kde se právě takovýto zámecký skvost nachází a spolu s ním další památky. V těsné blízkosti zámku stojí pozoruhodná stavba pozdně renesančního kostela Povýšení svatého Kříže, upraveného v barokní době, s barokními sochami světců. Obě stavby jsou spolu úzce provázané a společně tvoří neoddělitelnou dvojici. Na severovýchodním okraji městečka existují dvě středověká tvrziště - jedno však není prozatím jednoznačně prokázáno. Na katastru městečka archeologové objevili v minulosti i několik pravěkých archeologických nalezišť z doby paleolitu - starší doby kamenné, a to přechodné stanoviště lovců zvěře, z neolitu (mladší doby kamenné) pak sídliště prvních zemědělců kultury lineární, z eneolitu (pozdní doby kamenné - sídliště a mohylové pohřebiště lidu kultury šňůrové keramiky. Městys se nachází na severu Moravy, v nejvýchodnějším výběžku Olomouckého kraje, na pravém břehu malebné řeky Bečvy, v nadmořské výšce 275 metrů nad mořem.

 

V řadě vlastivědných průvodců » Putujme po hradech a zámcích « vyšly: Starý Jičín, Štramberk, Šostýn, Hukvaldy, Frýdek, Nístějka, Janský Vrch, Bruntál, Bouzov, Kost, Humprecht, Trosky, Bezděz, Rychleby, Frýdberk, Kaltenštejn, Sovinec, Frývaldov, Bradlec, Valdštejn, Vranov (Malá Skála), Zbirohy, Navarov, Tolštejn, Cvilín, Vartnov, Karlštejn, Vikštejn, Jenštejn, Houska, Valečov, Hradec, Helfštýn, Čeladná, Drahotuš, Kolštejn, Stará Bělá, Velké Losiny, Úsov, Nový Hrad, Brníčko, Kumburk, Frýdštejn, Mnichovo Hradiště, Štěpanice, Náměšť na Hané, Edelštejn, Leuchtenštejn, Koberštejn, Kvinburk, Olomouc, Stará Ves, Slezská Ostrava, Cimburk u Městečka Trnávky, Pernštejn, Hrubá Skála, Drábovna, Pulčín, Zubštejn, Šternberk, Aueršperk, Pyšolec, Starý Světlov, Nový Světlov, Lichnice, Plumlov, Drahanovice, Purkhybl, Košťál, Raduň, Svojanov, Freudenštejn - Firstenvald, Bílá, Vajsenstejn - Rabenstejn, Kokořín, Harasov, Loket, Adršpach, Medlice, Šternek, Vildštejn, Hluboký, Nový Jičín, Hamrštejn, Bělá, Přimda, Rožmberk, Volfštejn, Házmburk, Gutštejn, Veveří, Kamýk, Oltařík, Michalovice, Zvířetice, Jeseník nad Odrou, Hrubý Rohozec, ŠtandlKrasíkov, Křivoklát, Střekov, Děvičky, Sirotčí hrádek a připravují se další ...

 

 

 

Hodnocení výrobku:

12345

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: